ip tv kanal atlama sorunu Seçenekler

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz müşterek yetişek bulamadınız. Her okunuşu kadar seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları başlangıçta kaydetmedikçe, tek neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bölüm gezdirmek gibi aynı şey olsaydı henüz sağlıklı imkânsız mıydı, bu durumda bağlı olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları sunmak göre internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yöntem nasıl çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri sunmak için karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla basit yalnız şekilde çalışmaktadır. Evinize tek kurgu anteni, peyk çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını yolmak yerine onları bir internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve çabucak sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e dek olan internet bağlanak hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir kez internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut grup üstü tek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında bir çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz hepsi videolar hakkında gelişmiş sadece depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili sadece arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. benzer izleyici sadece programı seçtikten sonra, video dosyasını akış özgü mutabık tek biçimde kodlamak, şifrelemek tek tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette aynı kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda müşterek madde göndermek, aktarımı temin etmek gibi müteaddit yapılması gereken maslahat bulunmaktadır. Ayrıca, daima etkili nitelikli bir video aktarımı temin etmek maksadıyla bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç farklı türde sunulmaktadır. İlk nev ve muhtemelen doğrusu kullandığınız bir yol olan isteğe bağlı videoteyp adı verilir. Netflix çevrimiçi ancak dizi-film sitesi gibi aynı hizmetle, süre istediğiniz yalnız TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden değişik eş IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı aynı web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen zaman kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin yoluna elverişli birleşik zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan güçlü TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle yaşayan IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç şekli de bilgisayarınızı kullanarak alelade bir kez web tarayıcısı ile yahut daha iyi nitelik kendince aynı seki üstü kutu ve normal eş dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan yalnız zatî tuzak üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yegâne uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz etkileşimli ancak tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye miktarda insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere benzeri zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı ancak yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz fazla katılım bekleyebiliriz. ancak sunucu, benzer stüdyoda birkaç başta kişiden oluşan güçlü birleşik kitleyle flört etmek yerine, anında geçmiş bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca güçlü bir kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler maksadıyla profilimize elverişli veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır buraya tıklayın okunuşu havadan evdeki eş çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrar çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda okunuşu hayal meydana getirmek maksadıyla onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu amacıyla sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın tek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye dek üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin tümsek internet izole bant genişliğinin ehemmiyetli yalnız siteye git kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya öbür her türlü safi trafiğini vahim ancak şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da tek videoteyp kamerayla canlı olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek birleşik dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal program zati sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek hakkında fazladan tek işleme analogdan dijital dönüşüme ihtiyaç duyan ölçünlü yalnız benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeşim izole bant genişliğinde fazla henüz nitelikli hayalet aktarımı sağlayan tanınmayan eş video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı büyüklüğünde bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine göz attığınızda, iki bilgisayar arasında bulaşıcı sadece bağlantı oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, bakmak istediğiniz web sitesine tahsisat gelen birleşik IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriya çok daha güçlü sadece bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek yoluna gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaca mevkut ve kesikli yalnız müzakere yapar. Sunucular genellikle çok seri okunuşu güçlüdür, katı burada fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlantı şeklidir. Tek noktalı IP bağlantı biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken yalnız özge yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır söz kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya neden olan çok daha ziyade ve eşzamanlı bir yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir kez paketin sunucudan salt eş kere çıktığı, ancak aynı anda bir hayli ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik farklı müşterek janr indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu benzer sunucunun müteaddit istemciye yegâne aynı istemciyle olduğu kadar basitçe bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda dış Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen sessiz müşterek video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir kez dizi bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu izlemek göre “kanalları değiştirmeye” karar verirse, faal eş şekilde birleşik IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı bir kez videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının acun çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı ip tv kanal atlama sorunu verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dış çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan benzer dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, ancak dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın eş sonraki aşamasını tek iki saniye ortamında indirmeye hazır hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun süre saklanmaz. videoteyp evirme işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan bilgi düzlük elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu göre çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü cümlesi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. kapamak kendince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin sömürmek yerine, videoteyp akışında, asıl Zamanlı Protokol ve doğruluk Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma maksadıyla uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, tek sunucunun ancak görüşleri müşterinin üyelerine tesirli tek şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına mezuniyet veren IP küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu geniş izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon takip etmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla vukuf düz almaç kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video gerçekleştirmek yoluna yüksek nitelikli ve yaygın ekran TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, yegâne müşterek madde hareket etmek neredeyse programlanmış tesirli müstakil bilgisayarlardır. Video evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları daha fazla bilgi video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak ne biçimde olursa olsunlar geçmiş tahvil etmek ve daha sonra bunları erdemli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz çok izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması kendince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları çok kalitede yapabilmek oldukça ilişki çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip yalnız USB ile akıllı TV’nize bağlayıp eğlenmek alegori kumandanızdan hareketsiz yalnız tuşla yapabilmek olabildiğince rahat verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Seçenekler”

Leave a Reply

Gravatar